२१ सय रुपैयाँमा भव्य विवाह गर्न पाईने

काठमाडौं, भदौ २ / महायज्ञमा मुलुकी संहिता २०७४ ले तोकेअनुसार उमेर पुगेका जोडीहरुले जम्मा २१ सय रुपैयाँ दानगरी बाजागाजासहित विवाह गर्न पाउने भएको छ । भदौ २८ देखि असोज १७ गतेसम्म रुरु क्षेत्रमा‘ऐतिहासिक रुरु धार्मिक तथा सांस्कृतिक तुलादान महोत्सव एवं संगीतमय लीलामय श्रमद्भागवत पितृमोक्ष विराट ज्ञान महायज्ञ– २०७६ आयोजना हुने भएको छ ।

‘विश्वविख्यात श्रीमद्भागवत कथा वाचक’ बालयोगेश्वर महाराज तथा प्रमुख वाचकले यस्तो महायज्ञ देशमै पहिलो पटक हुने दाबी समेत गरेका छन् । ‘जम्मा २१ सय रुपैयाँ भेटी दिएर हजारौँ भक्तजनलाई जन्ती बनाउँदै बाजागाजासहित भब्य विवाह सम्पन्न गरिन्छ र आवश्यक परे बेहुलाबेहुलीलाई गाडीमा राखेर घरसम्मै लैजाने व्यवस्था समेत मिलाइनेछ’ महाराज बालयोगेश्वरले भने ।

यस्तो ऐतिहासिक विवाह र महायज्ञ आफूले कहिल्यै नदेखेको मूल आयोजक समितिका संयोजक गुरुप्रसाद ज्ञवालीले जानकारी दिए । महायज्ञको परराष्ट्रमन्त्री प्रदीपकुमार ज्ञवाली प्रमुख संरक्षक र प्रदेश सरकारका सामाजिक विकास मन्त्री सुदर्शन वराल वरिष्ठ संयोजक रहेका छन् ।

स्याङ्गजा, पाल्पा र गुल्मीको संगमस्थल रहेको रिडी क्षेत्र कालीगण्डकीको तटमा पर्छ । महायज्ञमा पितृमोक्ष अर्थात आफ्ना परिवारका मृतकहरुको श्रद्धा समेत गरिनेछ । त्यसका अलवामा सामूहिक रुपमै व्रतबन्ध, कन्यापुजन, तुलादान, र लाखबत्ती अर्थात तुलादान लगायत कर्मकाण्ड गरिनेछ ।

२१ दिनसम्म २१ करोड दीपप्रज्वलन गरिने र २१ सय रुपैयाँमा विवाह, व्रतबन्धसमेत गरिने महायज्ञमा दान गर्न चाहने ब्यक्ति वा संस्थाले स्वेच्छिक रुपमा दान गर्न सक्नेछन् भने संकलन भएको रकमले रुरु क्षेत्रको विकास निर्माणमा खर्च गरिने छ ।

महायज्ञबाट सङ्कलन भएको रकमले देशमै ठूलो शङ्ख र घण्टा निमार्ण गरिने, गौशला निर्माण गरिने, सार्वजानिक शौचालय, भक्तजन बस्ने प्रतिक्षालय निर्माण गरिने प्रमुख वाचकले जानकारी दिए ।


प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Search

About This Site

This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.

Find Us

Address
123 Main Street
New York, NY 10001

Hours
Monday—Friday: 9:00AM–5:00PM
Saturday & Sunday: 11:00AM–3:00PM

Find Us

Address
Anamnagar 29

Kathmandu

Editor :-

Bikesh Limbu

Executive editor

Lokendra Limbu

Sub Editor

Bishweshwar  SameKham

Reporter

Sumana Limbu

Prakash Limbu

Sanjay Limbu

 

Phone Number :- 9842784223  / 9814999961