गायक कञ्चन थलङले औँला भाचेर रोजे प्रचण्डलाई [अन्तर्वार्ता भिडियो सहित]

काठमाण्डौँ, १० बैशाख / लिम्बुवान आईडल २०१२ को उपाधिपछि दर्जनौ गित समेत रेर्कड गरि सकेका लाखौ श्रोताहरुको मन जित्न सफल गायक हुन  कञ्चन थलङ । अहिले सम्ममा गायक थलङले दजनौ म्युजिक भिडियो समेत डेव्यु गरि सकेका छन् । पूर्वि ताप्लेजुङबाट साङगितिक क्षेत्रमा सर्घष गर्दै आएका थलङ अहिले काठमाण्डौँमा साङगितिक क्षेत्रमै संघरर्षरत छन् । साङगितिक बिषय बस्तुलाई आधार मानेर प्रकास लिङ्देनले अरुण पोष्टद्धारा संचालित एपी टिभिका लागी गरेको समसामयीक कुराकानीः

१. यहाँलाई स्वागत छ एपी टिभीमा ।

-धन्यवाद, साथै एपी टिभी हेरेर बस्नुहुने सम्पुर्ण दर्शकहरुलाई पनि नमस्कार भन्न चाहान्छु ।
२. सञ्चैँ हुनुहुन्छ ?
-हजुर एकदम सञ्चै छु ।

३. पछिल्लो समयमा तपाईको साङगितिक व्यस्तता कस्तो छ ?
-त्यस्तो धरै व्यस्तता त अवस्य छैन, प्रगति नभएता पनि गति चाहि बढाउदै छु ।

४. तपाईलाइ मनपर्ने गायिका मेलीना राई वा मिलन आमात्य ?
-दुवै गायीका पोख्त छिन, तर स्वरको आधारमा मलाई मेलीना राई मन पर्छ ।

५. गायक तर्फ, तपाइलाई दुइजना गायक मध्ये राजेश पायल राई अथवा शिव परियार ?
-यो पनि एकदमै गाह्रो प्रश्न सोध्नु भों, दुई जना नै मेरो लागि अग्रज दाईहरु हुन् । उहाँहरुलाई म सम्मान गर्छु । तपाईको नियम परिधि भित्र रहेर जवाफ दिनु पर्ने भएकोले मलाई राजेश पायल दाईको भर्सटाइल मन पर्छ ।

६. नेपालको नायिका पुजा शर्मा र साम्रागी राज्य लक्ष्मी शाह मध्ये कस्लाई रोज्नु हुन्छ ?
-मैले पुजा शर्माको पनि धेरै फिल्महरु हेरेको छु, एकदमै राम्रो लाग्छ । एक पोटेन्सियल नायीका मध्येकि उहाँ पनि हुनुहुन्छ । सम्रागीले चाहि आफु नायीका भएर पनि सम्भावनावोकेका प्रदिप खड्का जस्ता नायकहरुलाई भित्राइरहनु भएकी छिन् । दुवै नायीका उतिनै मलाइ मन पर्छ तर एक नायीका मात्र छान्नु पर्ने भएकोले मलाई साम्रागी राज्य लक्ष्मी शाह मन पर्छ ।

७. अहिलेको चर्चित नायक प्रदिप खड्का र पल शाह मध्ये कस्लाई रोज्नुहुन्छ ?
-यो पनि एकदमै गाह्रो प्रश्न सोध्नु भों, तपाइले प्र्रश्नचाहि यसरी राख्नु भएछकि मलाई नै कता-कता घाटी न्याकेको महसुस भों प्रदिप खड्काको पनि मलाई ट्रनिङ प्वाइन्ट राम्ररी थाहा छ त्यसै गरि पल शाहको पनि स्ट्रगल फेज थाहा भएको कारणले म अहिलेलाई पल शाह नै छान्छु ।

८. तपाईको अवको भावि योजनाहरु के-के छन् ?
-छोटोमा भन्नुपर्दा, वास्तमा म गित सङगितमा लागेको व्यक्ति हुँ सकेभने तमाम श्रोताहरुलाई संगितको माध्यमवाट नै सन्देस दिने प्रयत्न गर्ने छु । साथमा कला सस्कृतीलाई पनि जोड्न चाहान्छु किनभने कला सस्कृति भनेको देशको चिनारी हो तर्सथ अन्तराष्टिय जगतमा पनि नेपाली गित संगितको माध्यमवाट चिनाउने नयाँ गितहरुलाई प्राथमिकतामा राखेर निकट भविश्यमा काम गर्ने छु ।

९. फिल्मी क्षेत्रमा पनि लाग्नु भएको भन्ने हल्ला कता कता आएको छ, के अव नायक वन्न लाग्नु भएको हो ?
-कतिपय साथिसङ्गीहरुले भिडियोको लागी अफर गर्दछन त्यो समयमा भिडियो पनि खेल्नु पर्ने हुन्छ र मैले गर्न सक्छु जस्तो लागेमा अवस्य फिल्मी क्षेत्रमा पनि आउनेछु । तर मेरो प्राथमिकता भने सधै गित संगित नै रहने छ ।

१०. अन्तमा, तपाईलाइ गित संगित क्षेत्रमा रहेर बाँच्न सक्छु जस्तो लाग्छ ?
-मेरो जिवन यहि क्षेत्रमा समर्पीत भएको कारणले आशा छ, कडा मेहेनत गरे गित संगित क्षेत्रमा पनि भविस्य उज्वल छ ।

-भिडियो


प्रतिक्रिया दिनुहोस्