बिहेको टीकाटालो गरिरहेका बेला बेहुलीले जन्माइन् बच्चा, भाेज खान आउनेको भागाभाग

सिरहा, २८ माघ : ‘बाँच्नु मात्र पर्छ, हरेक कुरा देखिन्छ’ भन्ने नेपाली उखान कहिलेकाहीं साँच्चै मेल खान्छ । यहि उखान जस्तै घटना सिरहाको सुखीपुर नगरपालिका–४ पोखरीयामा भएको छ ।पोखरीयामा बेहुली भित्र्याउनका लागि टीकाटालो चलिरहेका बेला बेहुलीले बच्चा जन्माएपछि बिहेको भोज खान खाएकाहरुको भागाभाग भएको छ । राजकुमार मोचीका २२ वर्षीय छोरा उमेशकुमार रामले सिरहाकै तेनुवापटी शिवनगरका बलिराम मोचीकी छोरीसँग मागी विवाह गरी शुक्रबार घर भित्र्याउने क्रममा चुवाउन (टीकोटालो) गरिरहेको बेला बेहुलीले बच्चा जन्माएको स्थानीय फुलगेन सिंहले जानकारी दिए ।

घर भित्र्याउने बेला बच्चा जन्मेपछि लोकन्ती आएका बेहुलीका काका र भाइको जिम्मा लगाएर माइती घर पठाइएको बेहुलाका आफन्तले जनाएको छ । रोजगारीका क्रममा भारतको दिल्ली बस्दै आएका उमेशले ३ महिनाअघि केही युवतीलाई हेरेर विवाहको कुरा टुङ्याएको थियो । उनले भने, ‘म आफन्तसहित ३ महिनाअघि केटी हेर्न उनको घर गएको थिएँ, त्यतिखेर सबै ठिकै थियो, पछि कुरा टुङ्यिो र विवाह हुने बेलासम्म कसैले खबर गरेरन् । दुलही भित्र्याउने बेलामा यस्तो भयो ।’

‘उत्साहको साथ छोराको विवाह गरियो, बुहारी भित्र्याउने बेलामा यस्तो घटना भयो’, श्यामका बुवा राजकुमारले भने, ‘आफैले हेरेर मन पराएरै विवाह गरेको हो, अहिले आएर यस्तो घटना भयो, गाउँमा लाजमर्दो भयो ।’
राजकुमारले भित्र्याउनै नपाई बुहारीले छोरो जन्माएपछि आफूहरु अलमलमै परेको उनले बताए । उनले भने, ‘हामीले केही नभनी छोरी पु¥याउन आएका उनको काकासँगै लगाएर हिजै माइती पठाई दियौं, हिजै पठाए पनि केटीको माइती पक्षबाट कुनै खबर आएको छैन ।’ जन्मिएको बच्चा महिना पुगेरै जन्मिएको जस्तो देखिने स्थानीयले जानकारी दिएका छन् ।

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

प्रतिक्रिया दिनुहोस्

Search

About This Site

This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.

Find Us

Address
123 Main Street
New York, NY 10001

Hours
Monday—Friday: 9:00AM–5:00PM
Saturday & Sunday: 11:00AM–3:00PM

Find Us

Address
Anamnagar 29

Kathmandu

Editor :-

Bikesh Limbu

Executive editor

Lokendra Limbu

Sub Editor

Bishweshwar  SameKham

Reporter

Sumana Limbu

Prakash Limbu

Sanjay Limbu

 

Phone Number :- 9842784223  / 9814999961